Krkonošká 70

Letošní Krkonoškou na 50 km trati jsme si parádně užili a po  krásném týmovém výkonu jsme skončili celkově 1. Mezi nejstarším a nejmladším závodníkem byl  věkový rozdíl 44 let a oba Pepa Vejnar i Milan Makovička  patřili k silným členům družstva. Dále jsme Pavla Šimka postiženého koronavirem vyměnili za elitního soupažáka Robina a doplnil ho Lukáš se Zdendou.  Výborný výkon na  na 25 km trati podal Dominik Kašpar, který  se stal i jejím celkovým vítězem. V cíli nám všem medailistům poděkovala kráva Jitka.

L.H

Šumavský Skimaratón 2020

Opět po roce se malá skupina z Olfin Car Skilauf teamu rozhodla otestovat šumavský sníh a podařilo se. Jak je již na Šumavě zvykem zvraty počasí, teplý fén a nedostatek sněhu dokáží organizátorům a závodníkům pěkně zamotat hlavu. Kdo sledoval počasí rozhodl se pro sobotní skate a rozhodně neprohloupil. Panovalo slunečné počasí, v údolích mrzlo a na Černé hoře čekal závodníky na jedné straně prašan a na druhé k pramenům Vltavy vlhčí sníh, který řádně zpomalil lyže a prověřil přípravu. Na dlouhou trať 24 km se postavil Čenda Jirák, který se držel okolo 19. místa, ale ve stojce na Černou horu nastoupil spolu s Davidem Šrůtkem a odjel větší skupině a pak šlo jen o to udržet 15. místo ve sjezdu a mírném klesání na Kvildu. To se podařilo a Čenda si dojel pro 15. místo a 5. v kategorii. Medaile pro Skilauf se ovšem rozdávaly na krátké trati 17 km, která ovšem musela zdolat také Černou horu, tedy byla jednoduchá jen zdánlivě. Petra Jiráková si vydobyla dobré místo na startu a až na Kvildskou louku držela 1. místo v kategorii. Tam ji ovšem dostihla a předstihla její sportovní kamarádka Ivča Veselá a o 19 s ji připravila o zlato. To ale v kategorii vybojoval Olfiňák Pavel Šimek, který dojel celkově na vynikajícím 4. místě a od vysněné bedny ho v celkovém pořadí dělila jen 1 minuta a 15 s. Na nedělní klasiku se zatáhlo a již v noci se rozpršelo a skijáky tak čekal těžký závod na mokrém jemnozrnném sněhu. Na krátké trati opět nastoupil Pavel, který se větru, deště nebojí a prokázal, že je také výborným klasikem a opět si sáhl pro zlato v kategorii a od bedny v celkovém pořadí ho dělila jen 1 minuta a 32 sekund. Gratulujeme!

Bieg Piastow 2020

Naše laufová  skupina opět zacílila na největší polský lauf Bieg Piastow. Hlavní závod se jel letošní rok na zkrácené 42-kilometrové  trati, ale kratší trať nebyla o moc jednodušší než tradiční 50- kilometrová, neboť vítr a silná chumelenice před startem výrazně ovlivnila průběh závodu a učinila své. My jsme opět mazali odrazové vozky a nejlépe z nás si  vedl Zdenda Melša, který  se po vynikajícím výkonu jednak dotáhl na elitu, ve které se udržel až do konce, ale zejména obsadil konečné výborné 15. místo celkově a 5. místo v kategorii. Pěkný výsledek přidal i Lukáš Havel 49. celkově a též i Aleš Škoda 172. celkově. Pavel Klíma skončil na pěkném 362. místě.

L.H

Karlův Běh 2020

Již devětačtyřicátého ročníku Karlova Běhu  se na Božím Daru v Krušných horách zúčastnilo po oba víkendové dny na 800 závodníků všech věkových kategorií. Sněhové podmínky organizátorům nepřály a závod se konal za problematičtějších  sněhových  podmínek s bohužel neregulerním startem v úzkém startovním koridoru, kde kdo chvíli zaváhal již stál a i jel ze ztrátou na čelo. Nebyla ani nouze o různé kolize a pády po startu. Organizátoři  se ze sobotního  startu nepoučili a na něděli přichystali  závodníkům společný start pro obě trasy, čímž  martírium víkenodvých  závodů ještě více umocnili.

Jak v sobotu, tak v neděli na nejdelších a nejprestižnějších závodních distancích CARDION Karlova Běhu kraloval jediný muž – Miroslav Rypl. Členové laufařského týmu v podání Lukáš Havel, Zdeněk Melša, Pavel Šimek a Milan Makovička si z tohoto závodu odvezli celkem 5 medailí, když  každý člen získal alespoň jeden cenný kov.

Výsledky sobotního bruslení na 23 km:

9. místo Zdeněk Melša (2. v kategorii)

17. místo Pavel Šimek (4. v kategorii)

48. místo Lukáš Havel (11. v kategorii)

Neděle 33 km a 23 km klasicky:

5. místo Zdeněk Melša (3. v kategorii) na delší distanci s pouhým 4 minutovým odstupem za vítězem Miroslavem Ryplem byl opravdu super výsledek.

2. místo Pavel Šimek (1. v kategorii)

4. místo Lukáš Havel (3. v kategorii)

5. místo Milan Makovička (2. v kategorii)

Jizerská 50

Kámoši z Jizerky, příští rok již budeme jezdit spolu za jeden team Eliassen, Melsa, Nygaard, Havel a Kardin.

Samotný závod mimo seznámení se s kluky z Norska byl rovněž  vynikající a organizátoři měli obrovské štěstí, neboť před vlastním závodem nachumelilo a nedělní hlavní závod zalilo slunečné počasí s teplotami mírně pod bodem mrazu. V době dojezdu  se sice již mírně oteplilo, ale to  podmínky na trati již nijak zásadně nezměnilo. Mohli jsme tak jet  na tuhé vosky s různými podklady. Vynikající útok na top 100 předvedl Zdenda Melša, který se umístil na celkovém 94. místě a řekl si  tak zcela zřetelně o start mezi elitou na příští rok. Zdařilé výsledky předvedli i další borci, Lukáš Havel nakonec 163. přes problémy na startu, kdy se dostal do hromadného pádu a následně špuntu. Čenda Jirák  pak 212. a Aleš Škoda 405., Petr Pradáč 736. a Michal Neměc 1073.