Uphill 2019

V neděli absolvovali závodníci nejtěžší závod seriálu závodů na kolečkových lyžích, který se jel ze Svobody nad Úpou přes Jánské Lázně a Hofmanovy boudy a dále prudce nahoru na Černou horu k horní stanici lanové dráhy. Poslední 2 km závodu se jelo doslova do brutálního kopce a nejeden závodník zde přemýšlel o stromečku. Nejrychleji vyjel kopec s převýšením 750 metrů opět Jan Šrail, který dokázal na posledním kilometru odjet Jiřímu Ročárkovi. Ještě o kilometr dříve ztratil kontakt s vedoucím duem Standa Řezáč, který ale potvrdil, že se mu směrem k zimě opět vrací forma a ještě s ním musí všichni počítat. V ženách stejně jako v sobotu jela svůj sólo závod Kateřina Smutná, druhá dojela opět Klára Moravcová a třetí po dlouhé pauze v tréninku Kája Grohová. Veterány vyhrál Jan Svoboda, který tak dokázal v řadě bez přerušení zvítězit v 10 závodech za sebou.

Číst dál

Uphill 2019 se blíží

Již se pomalu blíží den 15.9.2019 termín výjezdu a výšlapu na Černou horu, výšlap  startuje  9:20 hod. a výjezd v 9:30 hod.  ze Svobody nad Úpou. Přijeďte s celou rodinou a neváhejte vzít i své děti, neboť na Černé hoře ve spolupráci se Skiresortem Černá Hora-Pec můžete navštívit dětský park Kabinka, který nabízí 6 zábavných aktivit, lezeckou stěnu, slackline, bungee trampolínu, šlapací káry, lodičky a výstavu zimní techniky. Účastníci výjezdu nebo výšlapu   budou mít na vrcholu Černé hory zajištěno občerstvení, sjetí lanovkou zdarma do Janských Lázní. Na Černé hoře se však můžete zdržet ke krátkým procházkám například na vyhlídku z bývalého sloupu číslo 8 původní lanovky, ze kterého je báječný výhled do okolí a nasát tak krásy krkonošské krajiny.

Číst dál

Pomáháme dětské léčebně Vesna

V rámci závodu výjezd na kolečkových lyžích na Černou horu pořádáme pro letošní rok novinku, která věřím, že splní svůj cíl a tou je kombinace závodního programu s charitativní částí, při které bychom chtěli podpořit ty, kteří si volného pohybu užívat nemohou a nebo jen s omezením. V rámci tohoto cíle jsme se rozhodli podpořit Dětskou léčebnu Vesna v Janských Lázních, která se právě na pohybová omezení zaměřuje a té darovat příjem z charitativního výšlapu na Černou horu po trase viz. více propozice uphill. Dětská léčebna Vesna v Janských Lázních je jednou z největších a nejznámějších dětských léčeben v České republice.

Číst dál

NaHoruRun 2019

NaHoruRun – 1. ročník - to přece dáš... „Maraton? 27.4.? Co blbneš, takhle zjara a po jalové zimní sezoně, bez jediného langlaufu?“, „No proč ne?“, odpovídám kolegovi Markovi, který do „toho“ jde taky. „Vždyť je to jen obyčejný běh, prostě si když tak zvolníš, třeba až do chůze..“ Měl jsem pravdu. Když kasperovci vydávají první propozice závodu nazvaného příznačně NaHoruRun, zvláště když je veden rodným městem a dokonce místy, kde jsem vyrůstal a prakticky celou trať měl najetu již z 90tých let křížem krážem na mtb, vrchní část nesčetněkrát na běžkách i po svých, jsem již velice nahlodán toto absolvovat. Žádná štafeta. Abych to snad někomu kazil.. Rovnou individuál 42km/1600m převýšení.

Číst dál

Reistadløpet 2019

V letošním roce jsme se zúčastnili tohoto v rámci seriálu Visma Ski Classics poměrně nového a jedinečného závodu za polárním kruhem v Norsku. Závod měří dle pořadatelů 50 km, ve skutečnosti je o pár kilometrů kratší, ale o to výživnější s ohledem na neskutečná převýšení, která se na trati překonávají. Ta jsou doprovázena nezapomenutelnou scenérií okolních hor a tvoří vskutku jedinečný závod, na který musíte být velmi dobře připraveni. Organizátoři uvádějí převýšení přes 1000 výškových metrů a jen od startu zdoláváte ze 100 m.n.m sedlo a výškový bod Orta ve výši 550 m.n.m. Zejména hned v prvním pořádném stoupání máte pocit, že vyjíždíte do členité sjezdovky, neboť průdké výšvihy nemají konce a značně se odlišují od tratí, na jaké jste na běžných laufech zvyklí. Stejně průdké stoupání doprovází obdobně průdké sjezdy, kdy z kopce dosahujete maximálních ryhlostí kolem 70 km/ hodinu.

Číst dál