Lukáš Havel

5. ročník výjezdu a 2. ročník výjezd

       

Krásné nedělní ráno přivítalo na startu 77 závodníků výjezdu na kolečkových lyžích ze Svobody nad Úpou na vrchol Černé hory. Závod byl podporovaný generálním partnerem firmou TE CONNECTIVITY, která též podpořila souběžně pořádanou charitativní akci výšlap pro Martina Petráska, který vedl ze Svobody nad Úpou na Černou horu. Veškeré utržené peníze ze startovného výšlapu a část příjmu z výjezdu byla věnována organizátory ze Skilauf teamu na pomoc Martinovi na pořízení pomůcek, které potřebuje ke svému životu a zdravotní pojišťovna je nehradí. Martinovi byla ve dvou letech diagnostikována svalová dystrofie typu – DUCHENNE (DMD). Jedná se o nevyléčitelné onemocnění, které se projevuje jako postupné ochabování kosterních i dýchacích svalů. Organizátoři za významné pomoci firmy TE Connectivity tak budou moci Martinovi přispět částkou ve výši 23.150,-Kč. Věříme, že tato akce pomůže Martinově mamince, které se téměř sama o Martina stará, získat další možnosti příjmů pro podporu Martina a i další pacienty s DMD, kterých je v České republice zhruba 250. Právě tito pacienti propadávají sítem státní pomoci a neobejdou se bez podpory sponzorů a nadací, aby mohli žít plnohodnotný život.

Závod na kolečkových lyžích byl součástí seriálu závodů na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics, který se jezdí v rámci České republiky. Výjezd ze Svobody nad Úpou přes Jánské Lázně a Hofmanovy boudy a dále po silnici strmě na Černou horu k horní stanici lanové dráhy, patří k vůbec nejtěžším závodů seriálu. Poslední kilometr závodu se jede do brutálního kopce. Nejrychleji zvládnul výjezd s převýšením 750 metrů opět Jan Šrail, který dokázal na posledním kilometru odjet Stanislavu Řezáčovi, české legendě v dálkových bězích. Na třetím místě závod dokončil již s odstupem Jiří Pliska. Ženská kategorie měla rovněž pěkné zastoupení a nejrychleji dojela další naše úspěšná závodnice v dálkových bězích Kateřina Smutná, před Klárou Moravcovou a třetí Karolinou Grohovou.

L.H.

 

Lukáš Havel

Výšlap pro Martina

Martin Petrásek 23 let - Martinovi byla ve dvou letech diagnostikovaná svalová dystrofie typu – DUCHENNE (DMD). Je to nevyléčitelné onemocnění, které se projevuje jako postupné ochabování kosterních i dýchacích svalů. Nemoc postihuje téměř výlučně pouze chlapce. V ČR žije přibližně 250 pacientů s DMD. Martin sice dokáže fyzicky hýbat už jen některými prsty na rukách ale přesto zvládá ovládat počítač, elektrický vozík, upravovat fotky, vyhledávat informace pro pacientskou organizaci a taky hraje hry.

Číst dál
Lukáš Havel

Jdeme s dobou

Sdělujeme, že jeden z nášich závodníků nemá koronavirus. Nezbytná karanténa od zbytku teamu mu neumožňuje plnohodně se na zimu připravovat, držímu mu palce a o dalším dění  Vás budeme okamžitě informovat.

Lukáš Havel

Krkonošká 70

Letošní Krkonoškou na 50 km trati jsme si parádně užili a po  krásném týmovém výkonu jsme skončili celkově 1. Mezi nejstarším a nejmladším závodníkem byl  věkový rozdíl 44 let a oba Pepa Vejnar i Milan Makovička  patřili k silným členům družstva. Dále jsme Pavla Šimka postiženého koronavirem vyměnili za elitního soupažáka Robina a doplnil ho Lukáš se Zdendou.  Výborný výkon na  na 25 km trati podal Dominik Kašpar, který  se stal i jejím celkovým vítězem. V cíli nám všem medailistům poděkovala kráva Jitka.

Lukáš Havel

Šumavský Skimaratón 2020

Opět po roce se malá skupina z Olfin Car Skilauf teamu rozhodla otestovat šumavský sníh a podařilo se. Jak je již na Šumavě zvykem zvraty počasí, teplý fén a nedostatek sněhu dokáží organizátorům a závodníkům pěkně zamotat hlavu. Kdo sledoval počasí rozhodl se pro sobotní skate a rozhodně neprohloupil. Panovalo slunečné počasí, v údolích mrzlo a na Černé hoře čekal závodníky na jedné straně prašan a na druhé k pramenům Vltavy vlhčí sníh, který řádně zpomalil lyže a prověřil přípravu.

Číst dál