Vrchlabí - Friesovy boudy

Autor: Lukáš Havel

V neděli 11.9. jsme uspořádali první ročník závodu  na kolečkových  lyžích  TE Uphill z Vrchlabí na Friesovy boudy, vedle toho jsme zrealizovali výšlap na podporu Martina Petráska trpícího  nervosvalovým onemocněním, který je upoután na invalidní vozík a premiérový závod ve výběhu na Friesovy boudy. Martina podpořilo 28 účastníků výšlapu a 7 účastníků  výběhu a firma TE hlavní sponzor akce. Celková vybraná částka ve výši 23.900 Kč bude předána Martinovi na úhradu pomůcek, které potřebuje ke svému životu.

Číst dál

Vasaloppet

Autor: Lukáš Havel

Letošního význačného ročníku 100 let od založení ( celkově se jelo 98 ročníků) jsme se zúčastnili v početném zastoupení. Organizace závodu a tratě byly perfektní, na startu v Salenu -15 C a v cíli v Moře +1 C, Na vrcholcích okolo Smaganu po Everstberg byla teplota kolem -4 C a byly zde rozdrcený led, který připomínal prašan, panovaly klasické severské podmínky, když delší dobu nechumelí.

Číst dál

Jelyman 2022

Autor: Lukáš Havel

Výborného výsledku dosáhli naši závodníci  na letošním Jelymanovi, podmínky na odrazovou mázu byly dost proměnlivé a postupně  u většiny  vedly k jízdě soupaž. Lyže jsme však měly skluzné a díky tomu na trati 40 km si dojel Zdenda Melša pro  vynikající 5. místo clekově a 1. ve své kategorii. Velmi dobře si se svým  závodem na dlouhé trati poradil Aleše Škoda ml., celkově 17., dále jeho táta Aleš byl 49. a Pavel Klíma 44. Na trati 20 km dosáhl výborného výsledku Lukáš Havel, celkově 2. a vyhrál svou kategorii, dále Milan Makovička byl  celkově 10.

 

VW Night light maraton volně

Autor: Lukáš Havel

Páteční večer si rozhodli zpestřit po náročném pracovním týdnu Čenda a Péťa Jirákovi ze SkiLauf teamu na Night Light maratonu v Bedřichově - 18.2.2022. Celý den panovalo v Jizerkách spíše dubnové počasí, sněžení střídal déšť a k tomu teploty nad nulou a silný vítr. Na večer ovšem předpověď slibovala okno bez deště a také to ke štěstí závodníků a pořadatelů vyšlo. Čenda se postavil na 2 kolovou trať 30 km a Péťa na trať 17,5 km. Již předem bylo jasné, že to nebude vzhledem k mokrému a místy hlubšímu sněhu lehký a rychlý závod.

Číst dál

Jizerská 50

Autor: Lukáš Havel

Všichni jsme byli po delší závodní pauze natěšeni na další ročník Jizerské 50, která  se jela o opět  v rámci  seriálu Visma Ski Classics, tento krát v rámci jejího Grandslamu top 4 bodovaných  závodů.  Závodní víkend Jizerské padesátky začal zdařilým závodem Čendy a Péti Jirákových na Bedřichovské 30, Čenda se umístil  na třetím místě v kategorii a Péťa se potěšila 6. místem ve své kategorii. Čenda nám připravil na  hlavní závod vynikající předpověď počasí, kterou se mu podařilo beze zbytku dodržet.

Číst dál