La Diagonela 2023

Autor: Lukáš Havel

Závod se vydařil, tratě perfektně připravené, zima nebyla nakonec tak strašná, den před závodem bylo v Samedanu -22,6 C, v den závodu již příjemných na startu -12 C v Samedanu -17 C, ráno nás vycukalo -19 na teploměru v La Punt (další průjezdní místo na trase a místo naše ubytování) a tak jsme jeli vždy po jedné spodní vrstvě navíc a docela jsme se nakonec zapotili, což kluci zvládli docela slušně s menšími křečemi, já v závěru s totálními, ale dojeli jsme všichni až do cíle.

Číst dál

Okolo Ádru dne 17.11.

Autor: Lukáš Havel

Státní svátek jsme uctili vyjížďkou na kolcích kolem Adršpašsko teplických skal. Uvítala nás od turistů prostá krajina na první pohled s mírně pošmourným rázem počasí, která však při pozornějším pohledu a delší jízdě se nakonec ukázala jako vlídná s převažujícím romantickým rázem počasí, který zvýrazňovaly zasněžené vrcholové partie kopců a skal. Pro absolvování zhruba čtyřhodinové vyjížďky nebylo tedy nakonec počasí překážkou naopak jsme se s počasím postupně sžili.

Číst dál

Adrkross a výjezd na Hvězdu

Autor: Lukáš Havel

První listopadový víkend přinesl pestrý  závodní program a to nejprve Ádrkrosem, tradičním přespolním během Adršpašskými skalami, o kterém se dá se říci, že je to  největší přespolní běh východních Čech. Závodu se zúčastnili naši závodníci a to od nejmenších  Vojty Havla až po dospělé  a to  Láďa Zvolský, Kuba Rucker, Zdenda Melša a Maru Havlová. Poslední dva jmenovaní pak dosáhli na fantastická umístění.

Číst dál

Orlická 50

Autor: Lukáš Havel

Za krásného slunečného počasí se konal již 3. ročník Orlické 50. Závod se jel tradičně na dvě trasy 30 km a  50 km. Hlavní závod na 50 km nabídnul to  nejhezčí v této úžasné destinaci kolečkovým lyží zaslíbené co je k mání.  Klasické výjezdy proložené s rovinnými úseky a v závěru 50-tky nádherný zvlněný terén, který podtrhuje jedinečnost tohoto závodu.

Číst dál

Friesovky 2022

Autor: Lukáš Havel

  V neděli  23.10. jsme uspořádali další ročník vyjížďky na kolečkových  lyžích z Lánova  na Friesovy boudy přes Strážné, celkem  na trase 18,6 km. Míjení ve výjezdu na Strážné pěkně závod oživilo, kdy závodníci získali přehled o svém postavení v průběhu závodu. Od počátku se jelo pěkné tempo a do vedení šel Šimon Štolfa z biatlonového oddílu Letohrad následován borci ze Skilauf teamu, Robinem Teplým a Zdendou Melšou, kteří v tomto pořadí dojeli až na Strážné a následně Šimon pokračoval sólo vyjížďkou až  do cíle.

Číst dál