Okolo Adru 2023

Autor: Lukáš Havel

Dnešní státní svátek jsme si připomenuli sváteční  výjiždkou kolem  Adru. Počasí nám přálo, jelo se za příjemné atmosféry, kilometry nakonec rychle utíkaly a po 52,7 kilometrech  jsme dojeli zpět do Janovic na posezení nad sváteční kachnou s partou kamarádů, co více si přát.

 

 

Orlická 50 2023

Autor: Lukáš Havel

4. ročník Orlické 50 je minulostí  a zústává nám jen vzpomínka na krásný, ale tvrdý závod, ktreré poznamenalo děštivé počasí, mokré silnice, ale přesto rekorní účast závodníků. Na trasu mistrovské 50, ve skutečnosti letos nepatrně prodložené na 54 km kilometrů se vydalo 35 závodníků. Na startu jsme mohli přivítat legendu našeho dálkového běžeckého lyžování nestárnoucího Standu Řezáče, který se hned vzdálil zbytku startovního pole a dojel v čase 2:28:20  na prvním místě, na druhém místě dojel Michal Vank a třetí František Molva.  Již čas vítěze dává tušit, jak byl závod díky pomalejšímu mokrému povrchu těžký. Do tří hodin dokázala dojet jen první desítka závodníků, s každým dalším dojezdivším závodníkem narůstala únava a vyčerpání.

Číst dál

Machov - Ostra Gora 2023

Autor: Lukáš Havel

Dne 14.10. se jel již třetí a opět dobře zorganizovaný závod serie XC SPORT.cz Roller Ski Cup 2023. Naši závodníci se výjezdu z Nového Mýta  na Ostrou Goru zúčastnili v početném počtu 9 borců  a byli  vidět a to i z pohledu krásných  výsledků. V kategorii Elite dojel celkově 5. Zdenda Melša, následovaný 8. Kubou Ruckerem. V kategori veteránů zvítězil  skvělým časem Robin Teplý. Kategorie Open přinesla medailové žně, v ženách  na 1. místě Maru Havlová a 3. Jana Adámková, v mužích 2. Honza Melišík, následovaný  3. Alešem Škodou a 4. Lukášem Ruckerem. Paraolympíjská naděje Máťa Škoda jel pak závod skatem. Těšíme se již nyní na finále seriálu dne 28.10.2023 v Orlickém Záhoří, u kterého  věřím, že nebudete chybět. 

 

Tetřevky 2023

Autor: Lukáš Havel

V rámci naší  oddílové minisérie Krkonošské výjezdy jsme  v neděli uspořádali výjezd na Tetřevky. Na trasu na 18,6 km z Lánova až na konec asfaltové cesty nad Tetřevkami na hlavní lyžařské magistrále, ačkoli výjezd nebyl nijak propagovan, dorazilo 17 příznivců a zato byli odměněni  nezapomenutelnými  zážitky z krásného výjezdu a krásnými výhledy z  nejhezčích partií Krkonoš. Nejlepší v cíli byl Zdenda Melša stíhaný Kubou Ruckerem a Hanýskem Pohlem. Dětská  varianta výjezdu na trase 11 kilometrů  přinesla toto pořadí na děleném první místě dojel Petr Mitterwald a Václav Liskovský, které na trati doprovázela Matylda Pohlová. Všem účastníkům gratulujeme.

Číst dál

TE Friesovky 2023

Autor: Lukáš Havel

Máme za sebou výjezd, výšlap a výběh z Vrchlabí na Friesovy boudy. Nádherné počasí přilákalo rekordní počet závodníků  na kolečkových  lyžích a všichni si užili krásný závod a vynikající občerstvení v cíli. Nově se jely i  dětské závody na trasách   6 km a 1,5 km oběma styly a doufáme, že si i  nejmenší závod užili.

Číst dál