Kaiser Maximilian lauf 2020

 Kaiser Maximilian lauf se zdá již nastálo začlenil do  seriálu  Visma ski classics a je v současné době nejkvalitnějším podnikem, který se koná  v Rakousku. My jsme se rozhodli, že pro  nás po Jizerské padesátce, co do druhého  nejdostupnějšího podniku v rámci  Vismy, se závodu  zúčastníme.  Start a cíl je závodu je v Seefeldu in Tűrol, ve kterém se konala olympiáda i loňské mistrovství světa a začátek a konec 60 km závodu vede na nově upravených  závodních  tratích. Tratě byly pro účely mistrovství světa rozšířeny a jsou tak místy i více než na tři rolby vedle sebe široké, což přináší  závodníkům výborný pocit z dostatku místa kolem sebe. Charakteru závodních tratí odpovídají i stoupání a následná klesání, ve kterých  se  závodník rozhodně nenudí a tratě jsou skutečně velmi hravé.

  Naši borci se nakonec na trať  vydali v počtu tří závodníků. Zdenek Melša zaútočil úspěšně na nejlepší stovku a skončil 97., Lukáš Havel byl 115., ale 9. v kategorii M40 a Aleš Škoda skončil 229. Jirka Ježek bohužel pro zdravotní potíže na start nenastoupil a vylaďuje formu směrem k Marcialonze.

 LH

 

BNLM 2020

První lednový víkend jsme se zúčastnili Bedřichovského Night Light Marathonu, který  se konal v pátek volnou technikou a v sobotu klasicky vždy po setmění. Po  počátečním varování organizátorů o horších  sněhových  podmínkách jsme šli do závodu s opatrnějšími ambicemi na půjčených lyžích. Řada našich  závodníků zde otestovala lyže Kastle a všichni byli velmi jejich  skluzností potěšeni. Podmínky na trati nakonec nebyly vůbec špatné a trať na páteční závod ve skatu byla velmi slušná. Sobotní chumelenice pak na závod klasickou technikou trať již dokonale pokryla sněhem. I výsledky našeho teamu byly velmi pěkné. V pátečním závodě volnou technikou na trati 17,5 km podal excelentní výkon Zdeněk Melša, který skončil celkově 2., na celkově 11. Místě pak závod dokončil Lukáš Havel, 3. ve své kategorii, 3. ve své kategorii skončila i Petra Jiráková. Při závodě 30 km volně prodal svoji formu Michal Karlík, který skončil 3. ve své kategorii a jediný smolař Čenda Jirák se nevešel na stupně vítězů, když skončil 4. ve své kategorii, celkově 17 poté, co na trati ve sjezdu přes hůlku upadl a ztratil kontakt se skupinou, která jela o 3.  místo ve 40-cátnících. Sobotní klasika přinesla otazníky kolem mázy, které někteří vyřešili jízdou na hladkých  lyžích, jiní jízdou na mikro kontaktech, ale slušně na odraz fungovaly  i tuhé vosky VR55 N. V sobotu dosáhl  na medaile Lukáš Havel, 2. ve čtyřicátnících a 6. celkově na trati 17,5 km, celkově 8. skončil Milan Makovička. Aleš Škoda a Petr Pradáč se statečně popasovali  s 30 km tratí, kde nejlepší výkon z našeho teamu podal Zdenda Melša celkově 14.      

LH

 

První kilometry na Černé hoře

Tak jsme se konečně dočkali a mohli Mikuláše oslavit již vážnější lyžovačkou v Krkonoších. Po prvních nesmělých přešlapováních  zimy, se  zdá, že zima již snad natrvalo zavítá do našich  hor. Po soustředění ve Svatém Mořici ochutnáváme první větší lyžování  na Černé hoře. Tratě nejsou upraveny, na cestách leží  asi  10 cm prašanu, ale dá se vyjezdit celkem slušná stopa, která po  několika jízdách  tam a zpět má již charakter celkem slušné stopy.   Tak hurá na polykání prvních  místních  kilometrů. L.

 

 

Soustředění v předhůří Orlických hor

Skupina dospělých ve dnech 24. 10. a 25. 10. 2019 absolvovala mini soustředění na skvělých polských silnicích v předhůří Orlických hor. Krátké soustředění zaměřené na kolečkové lyže se velmi vydařilo, počasí nám velmi přálo, cesty byly široké s kvalitním asfaltem a relativně málo využívané motorovými vozidly. Naše najeté kilometry ještě doplnil přátelský podvečer s Machovskou lyžařskou skupinou, která v těchto končinách měla pětidenní soustředění. Celkem jsme ve třech fázích najeli téměř 100 km. Všem příznivcům kolečkových lyží tento lidem zapomenutý kraj doporučujeme.

Aleš, Lukáš a taky chvilku Honza M.

Číst dál

Uphill 2019

V neděli absolvovali závodníci nejtěžší závod seriálu závodů na kolečkových lyžích, který se jel ze Svobody nad Úpou přes Jánské Lázně a Hofmanovy boudy a dále prudce nahoru na Černou horu k horní stanici lanové dráhy. Poslední 2 km závodu se jelo doslova do brutálního kopce a nejeden závodník zde přemýšlel o stromečku. Nejrychleji vyjel kopec s převýšením 750 metrů opět Jan Šrail, který dokázal na posledním kilometru odjet Jiřímu Ročárkovi. Ještě o kilometr dříve ztratil kontakt s vedoucím duem Standa Řezáč, který ale potvrdil, že se mu směrem k zimě opět vrací forma a ještě s ním musí všichni počítat. V ženách stejně jako v sobotu jela svůj sólo závod Kateřina Smutná, druhá dojela opět Klára Moravcová a třetí po dlouhé pauze v tréninku Kája Grohová. Veterány vyhrál Jan Svoboda, který tak dokázal v řadě bez přerušení zvítězit v 10 závodech za sebou.

Číst dál