Dne 8.9.2024 se uskutečnil 3. ročník výjezdu, výšlapu a výběhu z Vrchlabí na Friesovy boudy, který má za cíl nejen uspořádat pěknou a nezapomenutelnou sportovní akci a to primárně výjezd na kolečkových lyžích, ale i přinést pomoc a to opět Martinu Petráskovi se zakoupením užitečných pomůcek ulehčujících mu jeho život.

Ve prospěch Martina, který trpí svalovou dystrofií, které se projevuje jako postupné ochabování svalů a dnes dokáže hýbat pouze konečky prstů a je zcela odkázán na péči druhé osoby, jsme vybrali i za přispění hlavního sponzora TE Connectivity z Trutnova celkovou částku 23.700 Kč. Děkujeme sponzorům za pomoc s uspořádáním této akce, zejména hlavnímu sponzorovi akce, společnosti TE Connectivity z Trutnova a dále Městským lesům Jaroměř. Velký dík patří i Městu Vrchlabí a Friesovým boudám za poskytnutí zázemí v cíli. V neposlední řadě děkujeme i všem, kteří poskytli podporu a ceny do závodu, a to Jaroslavu Knápkovi a jeho XCSPORT.CZ, společnosti DEK a.s., firmě HUDY Sport , pivovaru Trautenberk z Horní Malé Úpy a firmě Intersport Jilemnice a všem kteří poskytli nezištnou pomoc.

Ze závodu na kolečkových lyžích je třeba vyzdvihnout velmi silnou konkurenci v kategorii mužů. Na startu nechyběla legenda dálkových běhů Standa Řezáč a ten se přes svůj pokročilý věk neztratil a skončil na vynikajícím 3. místě a porazil řadu silných závodníků. Druhý skončil jeho nadějný syn Aleš Řezáč a celkovým vítězem v traťovém rekordu 54:00 min. se stal Mike Ophoff. Z domácích závodníků bral dechberoucí 4. místo Zdenda Melša, který porazil 5. bývalého reprezentanta na běžkách Petra Knopa. Ženy vyhrála Vrchlabačka a v současné době i úspěšná himalájská lezkyně Kája Grohová. V kategorii juniorek je pak třeba ocenit účast nevidomé Simony Bubeníčkové za podpory vodiče Davida Šrůtka.