Kašperská 30

Autor: Aleš Škoda

V pořadí druhým závodem SkiTour byla Kašperská 30. Název trochu klame, protože se již po několikáté koná na stadionu na Zadově pod Churáňovským vrchem. Zavzpomínali jsme tak na časy, kdy se zde startoval legendární Šumavský Skimaratón, na který se vrátíme v únoru, ale na Kvildu. Před závody, ale i v průběhu závodního víkendu byly ideální sněhové podmínky a krásné počasí.

Vyjeli jsme den předem, abychom otestovali lyže a připravili se na "šumavský sníh". Ten se ovšem nekonal, protože v týdnu před napadlo 10 cm prašanu a bylo mrazivé počasí. Máza byla tedy jednoduchá. Na dětské závody jsme zvolili o stupeň teplejší vosk (modrý extra), ovšem v kratší zóně. Na třicítku volnou technikou HF4 a červené HF Toko a na klasiku HF4 a na odraz VR40 v jedné vrstvě na V30 základu. Kuba Jirák skončil na 8. místě na dětském kilometru, Petra Jiráková obsadila 103. místo celkově a 4. v kategorii ve skate a Čenda Jirák si doběhl pro 29. příčku celkově a 10. v kategorii na klasické 30. Na Šumavě to bylo jako vždy fajn.