Jilemnická 50

Autor: Aleš Škoda

Skupina dospělých z Olfin Car Skilauf teamu se úspěšně poprala s nástrahami tratí Jilemnické 50. Sobotní závod volným stylem v hlubokém sněhu byl velmi náročný i pro ostřílené borce, nedělní závod zase zkomplikovaly teploty kolem nuly. Předzávodní mázu stoupacích vosků provázela lehká nervozita. Nakonec po intenzivním testování, jsme na složité podmínky namazali docela obstojně, lehké přichytávání sněhu na odrazovou zónu lyži v kopcích  se vždy snadno při sjezdech utrhlo a lyže nám vcelku dobře frčely.

Za vše mluví výsledky: V sobotním závodě na 22 km se blýsknul skvělým místem Pavel Šimek, který dojel 5. v kategorii, celkově 19, tento závodník si v nedělním klasickém závodě na 22 km vyjel bronzovou medaili v kategorii, celkové bral příčku 14. Sobotní závod dále solidně zajeli: Michal Karlík 5. v kategorii a náš matador Pete Blahna si dojel pro skvělou 4. příčku v kategorii. Lukáš Havel získal v nedělním závodě na 22 km zlato  ve své kategorii, celkově se umístil na výborném  13 místě. Odstup Lukáše a Pavla od celkového vítěze nedělního závodu činil necelých 6 minut, což vypovídá o jejich skvělém výkonu.  Úspěšní byli svěřenci Vladimíra Šlofara, kluci Škodovi, kteří se poprali o stupínky na desetikilometrové trati, Ondřej dojel celkově první a Aleš získal skvělou třetí příčku. Aleš Škoda starší si zajel dlouhou trať 44 km a byl velmi spokojený s 42. příčkou celkově a 20 místem v kategorii. Dalším regionálním závodem bude Orlický maraton v malebných horách, tentokrát na východ od Trutnova.