Czech Ski tour odstartovala Bedřichovským night light maratonem

Autor: Aleš Škoda

7.1.2019 - Czech Ski tour odstartovala Bedřichovským night light maratonem. A skupina laufařského teamu byla při tom. Závodníci se předvedli ve slušné formě. V pátek se na trati 17,5 km z hlediska účasti nejzastoupenějšího závodu s celkem 236 dokončivšími závodníky blýskl 3. místem v kategorii a celkově 12. místem Lukáš Havel, který na trati v závěrečných 3 kilometrech předstihnul na trati ikonu českého běžeckého lyžování Lukáše Bauera a díky mocnému finiši se v posledních kilometrech z 6. místa v kategorii dotáhl na konečné 3. místo.

Na  trati 17,5 km dojela na 5. místě v kategorii Petra Jiráková. Na dlouhé trati 30 km si velmi dobře vedl  Čenda Jirák, který se umístil na 10. místě v kategorii celkově 28. Sobotní závody se jely klasicky a závodníci se musely doslova poprat s nepříznivými podmínkami a to s deštivým počasím, teploty kolem nuly, kdy déšť střídaly sněhové přeháňky. Díky počasí byla stoupací máza velmi problematická. Zvolili jsme většinou měkčí tuhé vosky na jistém podkladě, které vesměs fungovaly dobře a naši závodníci byli opět vidět. Na trati 17,5 km se na 1. místě v kategorii umístila Marie Havlová. Lukáš Havel o umístění na stupních vítězů přišel díky špatně rozbroušeným mikrokontaktům tedy speciálním lyžím na klasiku a do kopce se téměř neodrazil a tak se doplácal na celkově 15. místě a skončil 4. v kategorii. Na dlouhé trati Aleš Škoda po nelehkém boji dokázal dojet o cíle.