BNLM 2020

Autor: Lukáš Havel

První lednový víkend jsme se zúčastnili Bedřichovského Night Light Marathonu, který  se konal v pátek volnou technikou a v sobotu klasicky vždy po setmění. Po  počátečním varování organizátorů o horších  sněhových  podmínkách jsme šli do závodu s opatrnějšími ambicemi na půjčených lyžích. Řada našich  závodníků zde otestovala lyže Kastle a všichni byli velmi jejich  skluzností potěšeni. Podmínky na trati nakonec nebyly vůbec špatné a trať na páteční závod ve skatu byla velmi slušná. Sobotní chumelenice pak na závod klasickou technikou trať již dokonale pokryla sněhem.

I výsledky našeho teamu byly velmi pěkné. V pátečním závodě volnou technikou na trati 17,5 km podal excelentní výkon Zdeněk Melša, který skončil celkově 2., na celkově 11. Místě pak závod dokončil Lukáš Havel, 3. ve své kategorii, 3. ve své kategorii skončila i Petra Jiráková. Při závodě 30 km volně prodal svoji formu Michal Karlík, který skončil 3. ve své kategorii a jediný smolař Čenda Jirák se nevešel na stupně vítězů, když skončil 4. ve své kategorii, celkově 17 poté, co na trati ve sjezdu přes hůlku upadl a ztratil kontakt se skupinou, která jela o 3.  místo ve 40-cátnících. Sobotní klasika přinesla otazníky kolem mázy, které někteří vyřešili jízdou na hladkých  lyžích, jiní jízdou na mikro kontaktech, ale slušně na odraz fungovaly  i tuhé vosky VR55 N. V sobotu dosáhl  na medaile Lukáš Havel, 2. ve čtyřicátnících a 6. celkově na trati 17,5 km, celkově 8. skončil Milan Makovička. Aleš Škoda a Petr Pradáč se statečně popasovali  s 30 km tratí, kde nejlepší výkon z našeho teamu podal Zdenda Melša celkově 14.