Jelyman 2019 - Útok mladých Olfińáků

Autor: Aleš Škoda

Jelyman 2019

Poslední závod ze série Ski tour 2019 se jel v okolí Paprsku. Závod to byl krásný, počasí bylo  v sobotu  svěže zimní a v neděli bylo tepleji, ale teploty se držely po celý závod pod bodem mrazu. Na sobotní bruslařský závod se vydal  Michal Karlík a podal  slušný  výkon, těsně mu uniklo umístění  na stupních  vítězů v kategorii a zůstal kousek za  výborným německým závodníkem. V neděli se jel závod klasickou technikou,  s tratí dlouhou 21Km se poprali hned čtyři zástupci Olfin car skilauf teamu,

jmenovitě Lukáš Havel, který opět vybojoval 2. místo v kategorii a stále prokazuje dlouhodobě vynikající výkonost v této sezóně, druhý účastník z veteránské kategorie  Aleš Škoda  se umístil na slušném 23. místě celkově. Velké překvapení však předvedli kluci z dorostenecké skupiny Vladimíra Šlofara, Ondra Krákora získal celkově vynikající 5. místo, druhé v kategorii a dříč Milan Makovička, který byl celkově třetí bral první místo v kategorii,  všem děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu a účastníkům tohoto závodu (a nejen jim) přejeme hodně elánu a síly do zbývající závodnické šnůry v roce 2019 Skol.