Orlický maraton

Autor: Super User

6.2.2018 - Mrazivé a zasněžené vrcholové partie Orlických hor přivítali o víkendu závodníky již 34. Orlického maratonu, který je zařazen do série českých dálkových běhů. Sobotní start závodu na 22 km volnou technikou si nenechala ujít Evča Vrabcová Nývltová, která se projevila jako skvělá srdcařka OlfinCar Ski teamu a letošní běžeckou sezónu si zpestřila účastí na závodech za mateřský oddíl. Přestože již na lyžích netrénuje zdaleka jako v minulých letech a lyže jsou pro ni naopak jen doplňkem v objemové běžecké přípravě, ukázala, že závodit na lyžích nezapomněla a skončila absolutně pátá v mužích a s přehledem 1. mezi ženami.

Na trati jely skvěle i další závodnice z OlfinCar Ski teamu Alena Schejbalová 3. v ženách absolutně a 2. v kategorii. V kategorii žen 19-39 byl na stupně vítězů v ženách pěkný pohled, neboť třetí místo obsadila Jana Adámková a všechny naše závodnice Evča, Alča a Jáňa se tak seřadily na 1-3. místě. Na trati se nenechala zahanbit ani mužská část a Robert Krupička obsadil celkově 2 místo a shodně byl i druhý v kategorii nad 40 let.

Nedělní závod byl ve znamení závodů v klasické technice. Skvěle opět jely naše ženy. Alena Schejbalová byla na trati 22 km absolutně 1. a na stupních vítězů ji v kategorii 19 - 39 let doprovodila Jana Adámková. Na pěkném 3. místě. Na stejné trati se dařilo i mužům, Lukáš Havel v technických pasážích ve sjezdech odjel pronásledovatelům a svůj náskok udržel po většinu závodu až do cíle, kdy dojel absolutně 3. a vyhrál svou kategorii nad 40 let. Dále se na stupních umístil Pete Blahna, který skončil 2. ve své kategorii nad 60 let. Na trati 33 km skončil celkově 14. Rudolf Šretr. Všem závodníkům kteří závod dokončili gratulujeme.