Jelyman Šumavák

Autor: Super User

5.8.2018 - Závodníci ze skupiny dospělých nezaháleli ani tento víkend. Úspěšnější část se zúčastnila série dálkových běhů ČEZ Ski Tour. Pátý díl největšího českého seriálu v běhu na lyžích, ČEZ Ski Tour, se konal v Jeseníkách, kde se za opravdu mrazivého a větrného počasí běžel Jelyman. Sobotní závod patřil bruslení a celkové 1. místo s přehledem vybojoval Robert Krupička. Robert se spolehl na kvalitně připravené lyže a výbornou výkonnost do kopců a hned po startu se rozhodl svým pronásledovatelům uniknout a jel tak po celý závod osamocen.

Největší boj sváděl nakonec s větrem a chumelením, když během závodu napadlo až 15 cm prašanu a teplota se pochybovala kolem – 13 ºC. Kvalitní závod absolvoval i Michal Karlík, který skončil celkově 17. a 2. ve své kategorii nad 50 let. Na nedělní závod klasickou technikou se ještě ochladilo a závod se jel v teplotách kolem – 15 ºC, Robert Krupička se s počasím dokázal opět dobře vypořádat. Ukázalo se, že namazané lyže stoupacím voskem nejsou takovou nevýhodou a i když mu závodníci na hladkých lyžích na rovinách a ve sjezdech mírně odjížděli, ve stoupáních Robertovi nemohli konkurovat. Robert nakonec zajel na 40 km klasicky celkově 3. místo a vyhrál svoji kategorii nad 40 let.

O sobě dala vědět i druhá skupina, která se zúčastnila Šumavského ČT skimaratonu, který je zároveň v sérii Euroloppet a na startu tak byli i zahraniční závodníci. V sobotním závodu na 46 km volnou technikou zajel skvěle Pavel Petr, který obsadil celkově 5. místo a byl 3. ve své kategorii nad 40 let. Dobře si vedl i celkově 20. Pavel Šimek. Na trati 23 km volně zajel pěkně Jan Jirák, celkově 27. a 6. ve své kategorii a shodně i Pete Blahna 4. ve své kategorii. Nedělní závodu klasickou zajel výborně Pavel Šimek, celkově 9. a 2. v kategorii nad 30 let.