3 Zinnen Ski marathon 2024

Autor: Lukáš Havel

O víkendu 13.1. se konal další závod světové serie dálkových  běhů  3 Zinnen Ski marathon 2024. Závod se jel v oblíbené destinaci Toblachu u proslulých  3 Cime ( 3 Zinnen), byl dlouhý 62 km, jel se klasickou technikou  a představoval přejezd ze Sexta přes Toblach  arenu a údolím pod Tre Cime a zpět do cílové Villabassy. Na startu panovalo mrazivé  - 12C, ale nádherné slunečné zimní počasí , které vydrželo celý závod, jen se během dne oteplilo asi na - 6C.

Z hlediska přípravy lyží to  byla z hlediska našich  možností jasná máza co se týče skluzného, ale i stoupacího vosku. Většina z teamu totiž zvolila lyže namazané na odraz až s výjimkou Zdendy, který jel soupaž, my osttaní většinu trati taky, ale i na těch  pár kilometrech  jsme si  s výjimkou průjezdu na stadionu v Toblachu odraz užili.  Druhý den ještě Zdenda, Čenda, Kuba a Péťa absolvovali  výjezd volnou technikou  na Prato Piazza téměř do 2000m, kde si užili nádherné výjezdy. Výsledky z hlavního závodu Ski  classic v amatérech absolutně: 22. Zdenda 3:05:47, 41 Lukáš 3:13:24, 59. Kuba 3:22:53, 69. Čenda 3:26:19, 70. MIlan 3:26:42, MIlan se umístil na druhém místě ve své kategorii a stejný výkon předvedla v neděli Péťa, která skončila druhá ve své kategorii v ženách. Všem, kteří se závodů účastní, gratulujeme.