Orlická 50 2023

Autor: Lukáš Havel

4. ročník Orlické 50 je minulostí  a zústává nám jen vzpomínka na krásný, ale tvrdý závod, ktreré poznamenalo děštivé počasí, mokré silnice, ale přesto rekorní účast závodníků. Na trasu mistrovské 50, ve skutečnosti letos nepatrně prodložené na 54 km kilometrů se vydalo 35 závodníků.

Na startu jsme mohli přivítat legendu našeho dálkového běžeckého lyžování nestárnoucího Standu Řezáče, který se hned vzdálil zbytku startovního pole a dojel v čase 2:28:20  na prvním místě, na druhém místě dojel Michal Vank a třetí František Molva.  Již čas vítěze dává tušit, jak byl závod díky pomalejšímu mokrému povrchu těžký. Do tří hodin dokázala dojet jen první desítka závodníků, s každým dalším dojezdivším závodníkem narůstala únava a vyčerpání. Perfektní zázemí a příjemné posezení v místě vyhlášení s polévkou či pivem od pivovaru Trautenberg, však závodníkům vracelo ztracené síli a zejména jasné uvědomnění si, že to každý, kdo se vypravil na trať,  dokázal a projevil vysokou odolnost.  Všem děkujeme za účast a velmi blahopřejeme k výkonům. Zvláštní gratulace patří oběma ženám Jáře a Veronice, které závod s noblesou zvládly.

Tento čtvrtý a poslední letošní  závod série XC SPORT.cz Roller Ski Cup 2023 rovněž přinesl čas na bilancování a zhodnocení výsledků. Musíme vyzdvihnout chuť a podnikatelský  um Jardy Knápka, zástupce hlavního sponzora XC Sport,  bez jehož pomoci by se seriál neuskutečnil. Rovněž poděkování patří Městským lesům Jaroměř, speciálně jeho generálnímu řediteli Zdendovi Melšovi, který věnoval misky těm, kteří objeli  všechny  4 závody série a nesmíme zapomenout ani na pivovar Trautenberg a společnost DEK, která věnovala ceny závodníkům.

A  pořadí dopadlo následovně: Muži celkově: 1. Pavel Janeček, 2. Michal Vank, 3.  Zdenda Melša,

Ženy: 1. Natálie Plná, 2. Jára Votočková a 3. Sandra Schutzová.

Veteráni: 1. Robin Teplý, 2. Láďa Knápek a 3. Petr Svoboda,

nejlepší  veteránka Jára Votočková.

Nejlepším mužem kategorie  OPEN se stal Jan Melišík a ženou kategorie OPEN Marie Havlová.

Všem patří opět velká gratulace. 

 

Přílohy:
Download this file (Orlická 50 výsl.pdf)Orlická 50 výsl.pdf439 kB