Šumavský Skimaratón 2020

Autor: Lukáš Havel

Opět po roce se malá skupina z Olfin Car Skilauf teamu rozhodla otestovat šumavský sníh a podařilo se. Jak je již na Šumavě zvykem zvraty počasí, teplý fén a nedostatek sněhu dokáží organizátorům a závodníkům pěkně zamotat hlavu. Kdo sledoval počasí rozhodl se pro sobotní skate a rozhodně neprohloupil. Panovalo slunečné počasí, v údolích mrzlo a na Černé hoře čekal závodníky na jedné straně prašan a na druhé k pramenům Vltavy vlhčí sníh, který řádně zpomalil lyže a prověřil přípravu.

Na dlouhou trať 24 km se postavil Čenda Jirák, který se držel okolo 19. místa, ale ve stojce na Černou horu nastoupil spolu s Davidem Šrůtkem a odjel větší skupině a pak šlo jen o to udržet 15. místo ve sjezdu a mírném klesání na Kvildu. To se podařilo a Čenda si dojel pro 15. místo a 5. v kategorii. Medaile pro Skilauf se ovšem rozdávaly na krátké trati 17 km, která ovšem musela zdolat také Černou horu, tedy byla jednoduchá jen zdánlivě. Petra Jiráková si vydobyla dobré místo na startu a až na Kvildskou louku držela 1. místo v kategorii. Tam ji ovšem dostihla a předstihla její sportovní kamarádka Ivča Veselá a o 19 s ji připravila o zlato. To ale v kategorii vybojoval Olfiňák Pavel Šimek, který dojel celkově na vynikajícím 4. místě a od vysněné bedny ho v celkovém pořadí dělila jen 1 minuta a 15 s. Na nedělní klasiku se zatáhlo a již v noci se rozpršelo a skijáky tak čekal těžký závod na mokrém jemnozrnném sněhu. Na krátké trati opět nastoupil Pavel, který se větru, deště nebojí a prokázal, že je také výborným klasikem a opět si sáhl pro zlato v kategorii a od bedny v celkovém pořadí ho dělila jen 1 minuta a 32 sekund. Gratulujeme!